ГЛАВА ДЕРЖАВИ ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ ВІДКРИВ ФОРУМ "УКРАЇНА 30. БЕЗПЕКА КРАЇНИ"
Дата: 11.05.2021 14:12
Кількість переглядів: 412
У Стратегії національної безпеки та оборони найвищим пріоритетом держави визначено відновлення миру, територіальної цілісності та суверенітету України в межах кордонів, визнаних на міжнародному рівні. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Безпека країни».
«Одним з головних пунктів моєї програми є безпека людини та країни. Її забезпечення як невід'ємного елементу складної соціальної системи з усіма її потребами, інтересами і можливостями, покладено в основу політики національної безпеки України. Нами було розроблено й у вересні 2020 року затверджено Стратегію національної безпеки та оборони України. Вперше в її основу було покладено найвищі соціальні цінності: людину, її життя, здоров'я, честь, гідність, недоторканність і безпеку. А найвищим пріоритетом держави визначено відновлення миру, територіальної цілісності та суверенітету України в межах кордонів, визнаних на міжнародному рівні», - заявив Володимир Зеленський
Президент Володимир Зеленський наголошує, що сьогодні завдяки спільним зусиллям України та міжнародних партнерів спостерігається зменшення кількості випадків порушення режиму тиші на Донбасі, хоча провокації з боку противника не припинилися.
«Майже припинилися прицільні снайперські постріли, їх дійсно стало дуже мало. А саме через снайперський вогонь було понад 30 жертв тільки з початку цього року», – повідомив Глава держави під час інтерв’ю українським телеканалам у межах Всеукраїнського форуму «Україна 30. Безпека країни» у Києві.
Володимир Зеленський також зазначив, що завдяки міжнародному тиску була зупинена ймовірна ескалація на кордонах з Україною з боку Російської Федерації та незаконних збройних формувань.
Глава держави зауважив, що Росія відвела лише 3,5 тисячі своїх військових з території тимчасово окупованого Криму, а тому загроза загострення зберігається.
«Адже кількість військових і техніки була збільшена на території тимчасово окупованого Криму, тимчасово окупованого Донбасу і вздовж наших кордонів. І що стосується контингенту й техніки на кордонах України та Росії – ми зменшення там не фіксуємо. Збільшення також не фіксуємо. Дуже повільно вони відходять назад», – сказав Президент.
Глава держави вважає, що за останній місяць ймовірність ескалації зменшилася, але «ніхто нічого не може гарантувати, адже у 2014 році ніхто зовсім не очікував на такі кроки з боку Росії».
«Будемо вірити в те, що повномасштабної війни точно не буде», – зазначив Володимир Зеленський.
Ініційований Президентом України Володимиром Зеленським законопроект «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» № 4651 отримав схвальну експертну оцінку Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанська комісія).
Цей проект закону посилює відповідальність за надання недостовірної інформації в деклараціях, зокрема повертає покарання у вигляді позбавлення волі, яке було скасовано рішенням Конституційного Суду у жовтні 2020 року, що мало негативний вплив на антикорупційну інфраструктуру України.
Згідно з президентським законопроектом, за умисне неправдиве декларування посадовця можуть покарати штрафом, громадськими роботами або обмеженням волі до двох років, якщо розбіжності з реальними статками становитимуть від 1,1 млн грн до 4,5 млн грн. Якщо розбіжності – понад 4,5 млн грн, правопорушнику також загрожуватиме позбавлення волі на строк до двох років. Водночас за умисне неподання декларації законопроект передбачає, додатково до штрафів та громадських робіт, покарання у вигляді ув’язнення до двох років.
З метою більш ґрунтовної протидії кіберзлочинам в Україні передбачається створення навчального закладу для підготовки фахівців у сфері кібербезпеки. Про це заявив Президент Володимир Зеленський під час інтерв’ю українським телеканалам у межах Всеукраїнського форуму «Україна 30. Безпека країни» у Києві.
Глава держави зазначив, що сьогодні загрози інформаційній безпеці та кіберзагрози можуть становити не меншу небезпеку для держави, ніж ворожа зброя. Для протидії цим загрозам було створено центр кібербезпеки, презентація якого відбудеться найближчим часом.
Президент повідомив, що кіберцентр співпрацюватиме з різними розвідками – як українськими, так і держав-партнерів. До роботи в ньому залучатиметься велика кількість аналітиків – українських, європейських та американських.
Крім того, за словами Володимира Зеленського, опрацьовується питання підготовки фахівців, які займатимуться забезпеченням кібербезпеки: країни, людей та всього цифрового простору.
«Ми будемо відкривати новий потужний університет. Презентація його також практично готова. Університет, у якому будуть саме професії, пов’язані з безпекою держави і безпекою людини. Кібербезпека – один з найголовніших факультетів цього університету», – повідомив Президент.
За словами Глави держави, до нього відбиратимуть найкращих дітей, яким буде створено сприятливий простір для навчання та надаватимуться високі стипендії.
«Будуть побудовані сучасні лабораторії, кібер- і біохімічні центри. Вони будуть одразу отримувати знання, теорію і практику. Також туди буде відбір потужних викладачів, передусім українців, але також будуть залучені спеціалісти з-за кордону. Всі отримуватимуть дуже високу заробітну плату, незважаючи на те, з якої країни вони приїдуть. Цей університет готуватиме професійних людей, напрямок яких – безпека нашої країни, які після цього університету повинні будуть працювати саме на державу», – наголосив Володимир Зеленський.
« повернутися